Tattoo

TATUAŻ TRWAŁY

gt2

Sztuką zdobienia ciała zainteresowałam się w roku 2010, kiedy to w trakcie szkolenia bodypaintingu zaproponowało mi, bym aerograf zamieniła na pędzel oraz czarną hennę. Wkrótce potem zdecydowałam się na praktykę w gdyńskim studiu tatuażu. Ponieważ moja przygoda z tatuowaniem jest stosunkowo „świeża”, pozostawiam sobie prawo selekcji wzorów.

* Nie wykonuję tribali oraz istotnie dużych motywów.
* Pracuję tylko w czerni i brązie. Bieli i czerwieni używam jedynie punktowo.
* Od osób poniżej 18 roku życia wymagam osobistej bądź pisemnej zgody prawnych opiekunów.
POBIERZ WZÓR
* Bezpieczeństwo klienta jest dla mnie sprawą priorytetową. Tatuaż wykonuję renomowanymi, jednorazowymi produktami. Zapewniam pełną sterylność.
* W celu zachowania maksimum sterylności, nie podróżuję ze sprzętem do klienta.
* Oprzyrządowanie, pigmenty, igły, kosmetyki dezynfekujące oraz pozostały sprzęt służący wykonaniu tatuażu pochodzi ze sklepu Workhouse – cenionego olsztyńskiego producenta maszynek do tatuażu.
* Zawsze skrupulatnie przemyśl wybrany motyw i dopilnuj szczegółów, tak by np. tekst nie zawierał błędów. Tatuator nie ma obowiązku analizować Twojego wyboru.

 Pielęgnacja / przygotowanie
* Jeśli boisz się swoich reakcji, możesz zaopatrzyć się w aptece w maść skutecznie znieczulającą EMLA (tubka 5g to 18-30zł zależnie od apteki). Godzinę przed tatuowaniem należy nałożyć całą zawartość na wybrany obszar skóry i pokryć folią np. spożywczą. Na miejscu JA usuwam folię i przystępuję do dalszej pracy. Przy większych wzorach stosowanie maści nie ma większego sensu, ponieważ jej działanie trwa 20-40 minut.
* Po zabiegu, przez 3 dni (nie dłużej!) zaleca się stale nawilżać tatuaż wazeliną bądź maścią (nie kremem) Alantan Plus. Przez okres nawilżania tatuaż można pokrywać zawsze czystą gazą, tak by uniknąć wycierania się wazeliny lub maści. Dzięki ciągłemu nawilżeniu unikniemy strupków pochłaniających pigment a naskórek szybciej zagoi się.
* W ciągu pierwszych 10 dni po wykonaniu tatuażu, nie polecam dłuższych kąpieli (basen, wanna). W przypadku solarium, czas ochronny wydłuża się do minimum 3-4 tygodni.

* W przypadku braku stosowania się do wskazówek związanych z pielęgnacją, nie odpowiadam za efekt ostateczny tatuażu a poprawki wykonuję odpłatnie.

 

PROJEKTY i szkice